1992 yılında standart cıvata üretimi yaparak başlayan üretim hayatımız, 2002 yılında otomotiv sektörü ile kesişmiştir. Otomotiv sektörünün köklü firmalarına özel pim, perçin, kademeli perçin, vida ve cıvata üretimi ile bugünlere geldik. Bu süreçte insan, makine, teknoloji yatırımları yaptık. Yeni makina yatırımlarımızla kapasitemizi, 16 mm çap  ve 130 mm boya çıkardik.

Türkiye’de bağlantı elemanlarının ana pazarı konumunda olan otomotiv sektörü ve Savunma Sanayi için özel parça üretimi yapmaktayız. Dış pazarda ise satışımız Avrupa ülkelerine yapılmaktadır. Üretimimizin %60’ını ihraç etmekteyiz. Firmamız, otomotiv sektörünün köklü firmalarına özel soğuk dövme parçaların üretim yaparak kalitesiyle kendini kanıtlamıştır. Kendimize, Tecrübemizi teknoloji ile birleştirip kaliteyi sürekli kılmayı hedef edindik.

2021 yılında kalite laboratuvarımızın yatırımını tamamladık. Sertlik ölçüm kontrolü, kaplama kalınlığı, yüzey pürüzlüğü kontrolleri ve malzeme analizleri firmamız bünyesindeki, laboratuvarımızda yapılmaktadır. Proses kontrolü ve son kontroller, 3 boyutlu cihazlarda laboratuvarımızda gerçekleştirilmektedir. 3-D ölçüm sistemine sahip kalite laboratuvarlarımızda, parçaların 3 boyutlu modellemesi, 3 boyutlu grafikleri yapılmakta ve boyutsal muayene sürecinde insan hatası ortadan kalkmaktadır.Sadece birkaç saniye içinde tüm boyutlar; uzunluklar, çaplar, yarıçaplar, açılar ve dış dişler dahil olmak üzere ölçülmekte ve TKT’nin veri toplama programına aktarılmaktadır.Siparişin alınmasından başlayarak, hammadde, stok ve sevkiyatlar özel programlarla takip edilmektedir.

Otomotiv sektörünün sürekli gelişmeye dayalı sistem yapısı, firmamıza ve çalışanlarımıza değer katmıştır. Otomotiv endüstrisi yenilikçi bir sektördür, yalnızca yeni teknolojiler açısından değil, aynı zamanda optimize edilmiş üretim süreçleri açısından da öyledir. Sektör, yan sanayi firmalarının üretkenliğinin artırılmasına, işleme güvenilirliğinin artırılmasına, çalışanlarının eğitimlerine kadar tüm eğilimleri belirlemektedir. Bu sektörde yıllardır tedarikçi olarak bulunmaktan dolayı çok muyluyuz.

Global hale gelen Dünya için üretim yapmak hedefi ile yeni yatırımlarla  makina parkımızı geliştirmeyi ve kalite laboratuarımızı büyütmeyi hedefliyoruz.

Türkiye’de sektördeki firmaların büyük çoğunluğunu aile şirketleri yönetiyor. Bu firmalar birbirini tanır, çoğunun dostlukları vardır. Hatta ikinci nesiller için de bu durum geçerlidir. Ancak aile şirketi olmalarının bir dezavantajı olmuştur. Bu firmalar, kurumsallaşma çalışmasına geç başlamıştır. Otomotiv ve beyaz eşya gibi sektörlerde onaylı tedarikçi olan firmalar bu konuda daha şanslıydılar. Çünkü onlar bu sektörlerin, kalitenin sürekliliği beklentisi sebebiyle daha önce kurumsallığa giriş yapmışlardır.

TKT CİVATA olarak bizim de böyle bir şansımız olmuştur. 2006 yılında ISO 9000 Kalite Sistem belgemizi aldık. 2007 yılında da Otomotivin güçlü kuruluşlarında, onaylı tedarikçi olarak yerimizi aldık. 2022 yılında TS 16949 belgemizi almak için çalışmaya başladık. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ürün ve hizmet kalitemizi sürdürülebilir kılıyoruz. Üretkenlik, verimlilik, sürdürülebilir kalite anlayışımızla düşük ppm seviyemizle gurur duyuyoruz.

Bugün hala aynı heyecan, aynı azim ile yolumuza, büyüyerek devam ediyoruz.

IMG-20211222-WA0008