ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Çevremizi korumak ve sürekliliğini sağlamak için tüm çevre yasa ve yönetmenliklerine uyarak, Çevre etkilerini kontrol altına tutarak bu etkileri azaltarak çevresel performansımızı sürekli iyileştirmek ve bu bilincin tüm ürün üretim faaliyetini ‘Operasyonel İş Mükemmelliği’ ile gerçekleştirerek gelecek kuşaklara yaşanabilir temiz bir çevre bırakmaktır.

TKT CIVATA A.Ş. olarak politikamızı hayata geçirmek için yapacağımız faaliyetler:

1.Çevre konusu ile ilgili tüm yasal genellikler ile müşteri gerekliliklerini sağlayarak, sürekli gelişim ve iyileştirme sağlamak.

2.Teknik ve ekonomik olanaklar çerçevesinde çevreye en az zarar veren uygun teknolojileri üretim tekniklerini kullanarak doğal kaynakların korunmasını sağlamak.

3.Tesis ve proses tasarımında çevresel etkileri göz önünde bulundurmak.

4. Faaliyetlerimiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizin çevre üzerindeki etkisini en aza indirmek.

5.Çevreye olan sorumluluklarımız konusunda tüm çalışmalarımızı, tedarikçilerimizi ve çevre halkını bilinçlendirerek katılımlarını sağlamak.

6.Ürünün çevresel etkilerinin iyileştirilebilmesi için tedarikçilerle ve müşterilerle sürekli iletişim içerisinde bulunmak.

7.Üretim taşıma, stoklama, işletme, arıtma ve bakım faaliyetleri sonucu oluşabilecek atık azaltarak geri dönüşüm ve yeniden değerlendirme alternatiflerini değerlendirmek.

8.İş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde oluşabilecek acil durum risklerini azaltarak, sağlık güvenlik ve çevre bütünlüğünü oluşturmaktır.